Wyposażenie hotelu lub pensjonatu w tekstylia – co musisz mieć

reczniki producent asten

Rezerwując pokój w eleganckim hotelu bądź w uroczym pensjonacie liczymy na komfortowy odpoczynek. Pragniemy nie tylko relaksu, którego często nie możemy zaznać we własnych czterech kątach, ale również marzymy o tym aby, poczuć się zaopiekowani. Odpowiednia obsługa hotelu, wyróżniająca się miłym usposobieniem to klucz do sukcesu. Widząc uśmiech na twarzy recepcjonistki, kelnera w hotelowej restauracji, czy też pokojówki czujemy się zaproszeni do ponownej wizyty w odwiedzanym hotelu.

Jednak sukces w branży hotelowej to wynik wielu składowych, bagatelizowanie choć jednego może przynieść negatywny skutek. Dlatego należy pamiętać, że poza przyjazną obsługą, na szczególną atencję zasługuje wyposażenie obiektu. Zaopatrzenie hotelu lub pensjonatu w odpowiednie meble jednak nie wystarczy. Sporo uwagi należy poświęcić wyborowi specjalistycznych tekstyliów hotelowych, wyróżniających się funkcjonalnością, jakością i estetycznym wyglądem.

Najwyższej klasy bielizna pościelowa

Tekstylia hotelowe to temat wymagający dużej wiedzy. Nie ulega jednak wątpliwości, że nawet osoba nie związana z branżą, bez problemu jest w stanie wskazać, jaki element wyposażenia pokoju ma dla gości kluczowe znaczenie. Łóżko znajdujące się na szczycie listy najważniejszego sprzętu hotelowego, aby mogło spełnić swoją funkcję, musi zostać zaopatrzone w najwyższej klasy pościel. Specjaliści podkreślają, że w tej roli najlepiej sprawdzają się poszwy i poszewki wykonane w 100% z naturalnych tkanin.

Bawełna stosowana do produkcji hotelowej bielizny pościelowej jest materiałem niezwykle przewiewnym, pozwala skórze oddychać, co szczególnie doceniają osoby borykające się z problemem nadmiernego pocenia się. Co więcej, pościel taka jest:

  • idealna dla alergików – nie wywołuje reakcji uczuleniowych;
  • polecana dla dzieci, których skóra jest zdecydowanie bardziej wrażliwa niż osób dorosłych;
  • dedykowana dla osób cierpiących z powodu atopowego zapalenia skóry.

Komfort spania na najwyższym poziomie

Aby zapewnić gościom komfort spania na wysokim poziomie konieczne jest zaopatrzenie hotelu/pensjonatu w kołdry i poduszki wyróżniające się najlepszą jakością. W pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na zastosowany w nich rodzaj wypełnienia. Jako wkład zarówno do kołder, jak i poduszek stosuje się obecnie:

  • naturalne materiały, takie jak puch, pierze, jedwab, wełna, włókna bambusowe;
  • sztuczne włókna poliestrowe i silikonowe, które wbrew pozorom sprawdzają się idealnie, ponieważ zapewniają naturalną ochronę przed kurzem i bakteriami.

Tak samo, jak w przypadku pościeli, również wypełnienie kołdry i poduszki powinno być przyjazne dla alergików. Poza tym, wybierając kołdrę należy zdecydować się na taką, która z jednej strony będzie dawała oczekiwany komfort termiczny, z drugiej zaś będzie lekka i przewiewna. Zaleca się, aby składała się one z wielu komór, które zapewniają brak zbijania się wkładu w jednym miejscu.

Wyposażając pokoje hotelowe nie można zapomnieć o ochraniaczach na materac, kołdrę i poduszkę. Ukryte pod prześcieradłem hotelowym i bielizną pościelową chronią one przed wilgocią, brudem i przetarciem. Nakładka na materac i poszewki ochronne to opłacalna inwestycja, ponieważ wydłużają one cykl życia intensywnie eksploatowanego wyposażenia łóżka hotelowego.

Wyposażenie łazienki, o którym nie można zapomnieć

Czym byłby hotel bez odpowiednio wyposażonych łazienek? Z całą pewnością byłby miejscem omijanym szerokim łukiem przez potencjalnych klientów.

Aby łazienka mogła spełniać stawiane jej wymagania powinna być wyposażone w odpowiedniej jakości ręczniki w wielu rozmiarach, od najmniejszych do twarzy, skończywszy na dużych ręcznikach kąpielowych. Najlepiej w tej roli sprawdzają się ręczniki bawełniane frotte, które są:

  • miłe w dotyku,
  • antyalergiczne,
  • przyjazne dla skóry dziecka,
  • chłonne,
  • szybkoschnące.

Istotne jest również zaopatrzenie łazienki w jednorazowe kapcie hotelowe i szlafroki kąpielowe, które gwarantują gościom przyjemne otulenie po kąpieli. Miłe uzupełnienie aranżacji łazienki stanowią dywaniki hotelowe chroniące przed poślizgnięciem się na mokrej podłodze.

Twoja restauracja hotelowa

Wiele hoteli dysponuje restauracją serwującą każdego dnia nocującym w obiekcie gościom, pyszne posiłki. Miłym tłem do profesjonalnie przygotowanego jedzenia są skrojone na wymiar stołu obrusy hotelowe. Wykwintne dania podawane na eleganckich, czystych, kolorystycznie dopasowanych do wnętrza obrusach, smakują zdecydowanie lepiej. Ponadto, wyposażając hotel, nie można zapomnieć o serwetkach, które są równie ważne jak efektowna zastawa stołowa i funkcjonalne sztućce.

Call Now Button22 243 55 00