Tekstylia hotelowe, szwalnia, hafciarnia – wszystko w jednym miejscu

asten produkcja metek

Jak zorganizować kompleksowe przygotowanie tekstyliów dla hotelu? Jak pogodzić możliwość wyboru z dostępem do profesjonalnej szwalni i hafciarni? I czy warto zlecać te elementy jednej firmie? Zachęcamy do zapoznania się z poniższym artykułem.

Tekstylia stanowią niezwykle istotny element wyposażenia hotelu. Determinują styl przestrzeni, gwarantują komfort i wygodę wnętrz. Niezbędne są zarówno w pokojach hotelowych, jak i we wszystkich pomieszczeniach hotelu  począwszy od foyer, przez restaurację po inne przestrzenie wspólne. W hotelu niezbędne są tkaniny różnego przeznaczenia. Każdy obiekt noclegowy potrzebuje bielizny noclegowej, zasłon okiennych czy obrusów restauracyjnych.

Tekstylia hotelowe – różnorodność tkanin

Różnorodność potrzebnych w hotelu materiałów jest niezwykle bogata. Inne materiały stosuje się do uszycia poszewek na kołdry i poduszki, a inne na zasłony. Odmienne tkaniny wykorzystuje się na obrusy, a inne na ochraniacze. W grę wchodzi także zapotrzebowanie na rozmaite kolory, tonacje, tekstury czy wzory, których zadaniem jest podkreślenie określonego charakteru przestrzeni zarówno w wyrazie designu, jak i funkcji. W przypadku tekstyliów hotelowych duże znaczenie ma również ich jakość. Będzie ona odzwierciedleniem standardu usług, jakiego mogą spodziewać się odwiedzający obiekt klienci, którzy coraz częściej zwracają uwagę na detale wykończenia zastosowane w odwiedzanych obiektach. Warto dodać, że jakość wykorzystanych tekstyliów wpływa też na poczucie komfortu użytkowników, którzy doceniając oferowaną przez hotel wygodę chętnie do niego powrócą lub przekażą swoją dobrą opinię swoim znajomym.

Istotnym, z punktu widzenia właścicieli i zarządców obiektów hotelowych, jest także wysoka jakość tkanin odzwierciedlająca się w ich trwałości. Sprawdzona wytrzymałość materiałów na intensywne użytkowanie oraz odporność na częste czyszczenie i pranie jest wyznacznikiem opłacalności zrealizowanej, w ramach zakupu produktów, inwestycji.

Kolejnym elementem, który musi wziąć pod uwagę klient z branży hotelowej, jest możliwość dostosowania produktów do potrzeb swojego obiektu. Tu znaczenie ma dostęp do profesjonalnej szwalni, która będzie w stanie stworzyć produkty odpowiednie do wymiarów umeblowania i elementów wyposażenia dostępnych w hotelu. Należy założyć, że zakup i zastosowanie uszytych na miarę prześcieradeł, kompletów pościeli, obrusów czy serwetek świadczy o jakości oferowanych w hotelu usług.

Decydując się na zakup tkanin do hotelu należy wybrać dostawcę, który zapewni dostęp do szerokiej palety różnorodnych materiałów spełniających różne funkcje i charakteryzujących się bogatym wyborem właściwości. Warto szukać też takich dostawców, którzy dzięki doświadczeniu i szerokiej wiedzy będą służyć rzetelną radą i pomocą w doborze odpowiednich materiałów do różnych zastosowań i wnętrz.

Tekstylia dostosowane do potrzeb hotelu

Wybór odpowiednich materiałów to jedno, z drugiej strony istotny jest także wybór dostawcy, który zapewni produkty dostosowane do indywidualnych potrzeb obiektu noclegowego w zakresie rozmiarów i wielkości. Tu kluczową rolę pełni szwalnia, która przygotuje uszyte na miarę prześcieradła, pościel, obrusy i inne. Ważnym aspektem doboru odpowiedniego dostawcy tekstyliów jest profesjonalna szwalnia. Musi ona zapewniać przygotowanie produktów na poziomie, dzięki któremu będą one odporne na intensywne użytkowanie i częste pranie, które może nadwyrężać strukturę materiału i uszkadzać szwy łączące poszczególne elementy produktu.

Właściwy dostawca tekstyliów hotelowych będzie dysponował zarówno doskonale wykwalifikowaną kadrą, jak i odpowiednim parkiem maszynowym, dzięki którym zrealizuje powierzone zadanie na wysokim poziomie. Na przygotowanie oczekiwanej jakości produktów oddziałuje każdy etap produkcji, odpowiednie wykończenie towarów oraz system kontroli jakości gwarantujący wysoki standard realizowanych usług szwalniczych.

Tekstylia hotelowe z logo

Dla klientów, którzy oczekują produktów szczególnie wysokiej jakości, dostosowanych do ich indywidualnych potrzeb, powstała usługa znakowania tekstyliów haftowanym logo. Ten element zdobniczy, spełniający zarazem rolę wizerunkową, doskonale sprawdza się w wysokiej klasy hotelach, gdzie przykłada się niezwykłą uwagę do detali wykończenia.

Goście hoteli o wysokim prestiżu oczekują wyjątkowego traktowania i zwracają uwagę na każdy szczegół wyposażenia. Aby podkreślić unikalność obiektu i wysoką jakość oferowanych przez niego usług, właściciele hoteli często uciekają się do znakowania tekstyliów swoim znakiem marketingowym. Haftowane logo ma to do siebie, że wygląda prestiżowo, można je stosować na wszystkich rodzajach materiałów, jest odporne na czyszczenie i pranie i posiada długą żywotność. W ofercie sprawdzonych firm haftowane logo wykonuje się m.in. na:

  • pościeli,
  • ręcznikach,
  • szlafrokach,
  • kapciach,
  • zasłonach,
  • obrusach,
  • serwetkach.

Tworzą one niepowtarzalną aranżację wnętrz poprzez zastosowanie niewielkich, haftowanych detali, które dodatkowo przykuwają uwagę Gości i pomagają zapamiętać i wspominać obiekt w najlepszym świetle.

Wygodnym rozwiązaniem jest korzystanie z usług dostawców, którzy oferują wszystkie powyższe elementy. W ten sposób jedno zlecenie obejmuje całość realizacji, za którą odpowiedzialność ponosi wyłącznie jedna firma. Obniża to koszty realizacji oraz przyspiesza wykonanie.

Call Now Button22 243 55 00