Jak podnieść prestiż swojego hotelu lub pensjonatu?

reczniki biale hotelowe

Funkcjonujemy w czasach, w których mnóstwo ludzi żyje na wysokim poziomie i ma dostęp do wielu dóbr materialnych. Są to osoby nastawione wyłącznie na najwyższą jakość usług. Realizacja ich wymagań leży w interesie strony świadczącej usługi, w tym również hoteli i pensjonatów. Dlatego wysoki prestiż to nadrzędny cel dla wielu właścicieli obiektów proponujących miejsca noclegowe. To dzięki niemu zyskać mogą oni znaczną liczbę wiernych klientów spragnionych luksusu, dla których w tej kwestii nie ma mowy o kompromisach.

Osoby wynajmujące pokój w hotelu i liczące na wysoki poziom usług zwracają uwagę na każdy, nawet najmniejszy szczegół, tj. jakość obsługi, stan umeblowania, jakość serwowanych śniadań czy tekstyliów hotelowych.

Spośród elementów wpływających na prestiż obiektu noclegowego, na szczególną uwagę zasługują, wymienione jako ostatnie, tekstylia hotelowe. Dlaczego? Ponieważ, jest to kwestia nierzadko bagatelizowana przez właścicieli hoteli.

Najwyższa jakość wyposażenia

Tekstylia hotelowe, do których zalicza się bieliznę pościelową, konfekcję łazienkową, obrusową oraz zasłony, powinny wyróżniać się wysokim kunsztem wykonania. Co więcej, powinny one być wyprodukowane wyłącznie z najwyższej jakości tkanin cechujących się ponadprzeciętną wytrzymałością. Wynika to z intensywności ich eksploatacji w warunkach hotelowych. Otóż w pensjonatach i innych obiektach noclegowych z wszelkich tekstyliów korzysta zdecydowanie większa liczba osób, niż w domach prywatnych, z tego powodu istnieje potrzeba poddawania ich częstym procedurom czyszczenia.

Wytrzymałość jest zatem cechą, która ma wydłużyć cykl życia bielizny pościelowej, ręczników, obrusów hotelowych. Tekstylia przeznaczone dla hoteli powinny:

  • być zdecydowanie bardziej odporne na trudne warunki prania w wysokiej temperaturze;
  • nie zmieniać kształtu w trakcie użytkowania – nie rozciągać się i nie kurczyć się;
  • nie blaknąć ani nie szarzeć;
  • być odporne na uszkodzenia mechaniczne, czyli np. rozdarcia.

Kolorystyka jest ważna

Wygląd estetyczny tekstyliów znajdujących się w hotelu ma nieocenione znaczenie. Jest to cecha, na którą użytkownicy zwracają uwagę w pierwszej kolejności. Co więcej, ma ona wpływ na samopoczucie gości hotelowych. Dotyczy to szczególnie zastosowanej we wnętrzu kolorystyki. Już dawno zaobserwowano, że biały, kremowy i beżowy to barwy, które uspokajają i pozwalają na pełne odprężenie. Nie należy się zatem dziwić, że to one królują na ścianach pokoi hotelowych.

Spośród wymienionych kolorów, jeden zasługuje na szczególną uwagę. Biały, bo o nim mowa, jest najczęstszym wyborem hotelarzy w momencie kupna nowej pościeli oraz ręczników. Kolor ten najbardziej kojarzy się z czystością i świeżością. Dla wielu jest on synonimem wysmakowanej elegancji, klasy i prestiżu. Jest on również niezwykle uniwersalny, dzięki czemu trafia w gusta większości z gości.

Gdy każdy szczegół ma znaczenie

W hotelarstwie liczy się każdy najmniejszy detal. Wiele z pozoru nieważnych, niewielkich szczegółów jest w stanie zmienić sposób postrzegania hotelu. Najlepszym tego przykładem jest haft logo hotelu umieszczany nierzadko na pościeli, prześcieradłach hotelowych, ręcznikach, szlafroku kąpielowym, a nawet jednorazowych klapkach.

Tego rodzaju symbol z jednej strony jest miłą dla oka ozdobą, natomiast z drugiej strony wpływa na rozpoznawalność danego obiektu. Warto podkreślić, że haft wychodzący spod ręki profesjonalnej hafciarki potrafi być prawdziwym dziełem sztuki. Specjalista trudniący się wykonywaniem haftów jest w stanie bezbłędnie oddać każdy szczegół projektu logo.

Doskonałym sposobem personalizacji tekstyliów hotelowych jest również metka żakardowa, która przyciąga wzrok i zachwyca estetycznym wykonaniem. Co więcej, kojarzona jest przez wielu z profesjonalizmem i elegancją.

Sprawdzony dostawca

Każdy hotelarz, któremu zależy na prestiżu, szukając odpowiedniego sprzętu do swojego obiektu noclegowego powinien zdecydować się na skorzystanie z usług doświadczonego, godnego zaufania. producenta tekstyliów hotelowych. Jedynie cieszący się dobrą opinią ekspert daje gwarancję wysokiej jakości oferowanych wyrobów. Co więcej, posiadając bogatą wiedzę odnośnie praw rządzących branżą, jest w stanie doradzić rozwiązania, które będą pracować na sukces hotelu.

Call Now Button22 243 55 00